Arbana Osmani ka sjellë në jetë fëmijën e saj të dytë.

Arbana dhe Eduarti ia kanë vënë emrin djalit, Diell.

Regjisori Eduart Grishaj ka postuar në Instagram një foto me Diellin në krahë. Regjisorit i shkëlqejnë sytë nga lumturia, pasi u bë baba për herë të parë.

Lajmin e shtatzënisë Arbana e zbuloi me rastin e ditëlindjes së saj dhe Eduartit, më 7 maj. Moderatorja është nënë e një tjetër djali, Jonit, nga martesa me ish-bashkëshortin Ardit Kero.