Hapet pa kufizim Kakavija, deri nesër

Hapet pa kufizim Kakavija, deri nesër
Kakavija heq kufizimin ditor prej 750 kalimesh për ditën e sotme, në orën 22:00. Ky rregull do të fillojë të zbatohet nga dita e nesërme, 17 gusht. Vendimi u morr pas marrëveshjes së arritur mes qeverisë shqiptare dhe asaj greke.

Personat të cilët kanë dokumentin e testit Covid-19, të kryer gjatë 72 orëve të fundit mund të kalojnë kufirin.

Vendimi erdhi pas përplasjeve të qytetarëve me policinë dhe mos pranimin e tyre për tu kthyer mbrapsht.

Më 15 gusht, Greqia vendosi kufizimin prej 1050 kalime ditore.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Horoskopi