Dashi

Venusi është në anën tuaj dhe kjo gjë ju ndihmon sa i takon sferës sentimentale. Në dashuri mundësitë nuk do të mungojnë. Edhe në punë do të ketë zhvillime të reja, ku mund të merrni një propozim premtues.

Demi

Keni debatuar me dikë dhe mund të jeni përballur me situata të pakëndshme. Edhe në dashuri mund të ketë luhatje dhe dyshime. Në punë diçka do të ndryshojë dhe për këtë arsye ndonjë projekt mund të ketë nevojë që tu riparë.

Binjakët

Mërkuri dhe Venusi do të jenë në anën tuaj. Kjo do të thotë vetëm një gjë: duke nisur nga e diela do të hapet një periudhë mjaft e favorshme për dashurinë. Ndërsa në punë keni mundësi që të merrni rezultate të mira.

Gaforrja

Jeni të përhumbur në mendime dhe kjo ditë kërkon që të reflektoni. Kjo për shkak se personi që keni pranë ju duket i largët. Në punë, nuk duhet të nënvlerësoni propozimet. Mundohuni që të mos inatoseni, nëse diçka nuk ecën sipas planeve tuaja.

Luani

Sa i takon dashurisë, Hëna do të ketë ndikim të kundërt dhe kjo gjë mund të bëjë që të përjetoni momente xhelozie dhe nervozizmi. Në punë, ditët që keni kaluar kanë sjellë tensione, ndaj është momenti për tu relaksuar. Nga java në vijim, situata do të përmirësohet.

Virgjëresha

Kjo e diel nuk duhet nënvlerësuar, pasi Hëna ka ndikim të favorshëm në shenjën tuaj, ndaj përfitoni. Edhe në punë do të jeni të qetë, pasi planetet janë në anën tuaj.

Peshorja

Hënën nuk e keni më kundër dhe nuk ju pengon. Në dashuri, do të ketë situata të vështira për tu menaxhuar. Ndërsa në punë nuk duhet të dorëzoheni. Gjithë ata që do të nisin një punë, do të analizojnë mirë çdo detaj nga frika se mos nuk ia dalin.

Akrepi

Bëni kujdes në dashuri, pasi kjo e diel do të jetë e mbushur me dyshime. Sa i takon punës, keni ndërmend shumë ide. Ndoshta kjo është periudha e duhur për të riparë disa projekte, të cilët i keni lënë pezull.

Shigjetari

Gjatë këtyre ditëve, mund të ndryshojë diçka. Parashikohet lindja e një dashurie të re. Në sferën profesionale, nëse gjatë ditëve të kaluara keni pasur probleme, situata do të ndryshojë dhe do të keni mundësi që të rigjeni qetësinë.

Bricjapi

Mërkuri nuk do të jetë në anën tuaj. Shmangni debatet të cilat mund të lindin për shkaqe ekonomike. Në dashuri gjatë kësaj periudhe mund të ketë një ndryshim. Në punë, duhet të bëni kujdes sa i takon parave, pasi ky muaj nuk paraqitet shumë i favorshëm.

Ujori

Kjo e diel nuk është aspak pozitive për dashurinë, ndaj bëni mirë që të shmangni diskutimet. Në punë ndiheni të lodhur duke bërë të njëjtat gjëra. Tregohuni të matur, në mënyrë që situata mos t’iu dalë nga kontrolli.

Peshqit

Hëna do të jetë e pranishme në shenjën tuaj. Historitë e lindura prej pak kohësh, duket të jenë intriguese. Nga ana tjetër, nuk duhet të harroni që muajve të fundit keni përjetuar një periudhë shumë të vështirë në dashuri. Ndërsa në punë, dikush do ju marrë përzemër dhe mund të keni përmirësime të ndjeshme.