Dashi

Sot duhet të keni shumë durim, veçanërisht në familje. Hëna dhe Marsi do të jenë në shenjën tuaj dhe ju bëjnë elektrikë. Ndoshta ka një projekt të ri për të punuar në pritje për ju ose po përjetoni shumë, shumë përplasje.

Demi

Këtë të premte do të ndjeni një nevojë të fortë për të pasur njerëzit e duhur përreth jush. Ka të ngjarë që të dielën të shfaqet një shpërqendrim në lidhje me dashurinë ose familjen. Ju ndjeni një nevojë të thellë për të sqaruar shumë çështje të pazgjidhura.

Binjakët

Sot do të jeni shumë të fortë dhe do të jeni në gjendje të lini pas peshën e ditëve të mëparshme. Sa më afër fundit të vitit 2020, aq më shumë do të jeni në gjendje të rikuperoni. Ju mund të përjetoni sugjerimet e para të këtij rikuperimi që në fillim të shtatorit, të paktën në dashuri. Dikush mund ta gjejë shpirtin e vet binjak, dikush tjetër mund ta rigjejë atë.

Gaforrja

Sot do të jeni mjaft në humor, mbase edhe të irrituar. Në realitet, duhet shumë pak për t’ju nervozuar ose tensionuar. Por përpiquni të mos shkarkoni shqetësimin tuaj tek ata që ju rrethojnë tani.

Luani

Sot do të fillojë një periudhë e gjallërishme nga pikëpamja e marrëdhënieve. Nëse jeni çift do të jetë mundësia e duhur për të bërë plane për të ardhmen; nëse po përjetoni një moment krize me partnerin, do të jetë më e lehtë të zbusni tensionet mes jush dhe, ndoshta, të gjeni një pikë takimi. Nga ana tjetër, ata që janë vetëm, duhet të dalin dhe të përfshihen!

Virgjëresha

Këtë të premte duhet t’i jepni vetes pak çlodhje, sepse keni kaluar tre ditë shumë të vështira. Ju duhet të rifitoni pak vetëbesim dhe pozitivitet, por kohët e fundit ju keni qenë në shënjestër të kërkesave. Do të ishte gjithashtu e nevojshme të rikuperoni marrëdhënien tuaj si çift, sepse gjatë muajve të parë të vitit ajo ishte lënë shumë pas dore.

Peshorja

Këtë të premte dhe të shtunën do të jeni të munduar nga mendimet. Ju duhet të përpiqeni të qëndroni të qetë, veçanërisht nëse keni një person po aq të shqetësuar dhe të trazuar, dikush që e kthen një problem të vogël në një pengesë të pakapërcyeshme.

Akrepi

Sot fillon një periudhë rishikimi në dashuri. Çiftet do të duhet të ndalojnë dhe të rishikojnë planet e tyre për të ardhmen. Mundohuni të pastroni mendjen tuaj nga kujtimet e kaluara dhe të përqendroheni në marrëdhënien tuaj aktuale. Në familje, do të nevojitet më shumë ashpërsi.

Shigjetari

Këtë të premte dhe të shtunën do të keni një qiell më dashamirës se ditët e fundit. Sigurisht, nëse jeni duke pritur për lajme në punë, do të duhen edhe disa javë. Në ndërkohë, mund të përqendroheni më shumë te dashuria.

Bricjapi

Sot mund të jeni shumë të zhytur në mendime: përpiquni të mos derdhni tensionin që ndjeni në marrëdhëniet me të tjerët! Pse nuk përpiqeni të shkëputeni pak dhe të bëni një pushim? Do t’ju duhej vërtet!

Ujori

Këtë të premte dhe në fundjavë do të zhyteni në mendimet tuaja. Ju jeni shenja më revolucionare e zodiakut: bëhuni gati, sepse midis tani dhe vitit të ardhshëm do të ndodhin gjëra të reja që do të trazojnë jetën tuaj.

Peshqit

Dashuria do të favorizohet sot dhe gjatë fundjavës. Vetëm kini kujdes që të mos i jepeni tundimit për të përjetuar ndonjë shkelje të vogël, për të hyrë në situata të komplikuara dhe për të hyrë në telashe!