Tirana kualifikohet në raundin e dytë te Champions League pasi kampionët e Shqipërisë mundën Dinamo Tbilis me rezultatin 2-0.

Për skuadrën e Tiranës, shënuan Torasa dhe Ismajlgeci.

Tirana do të ndeshet në raundin e dytë te Champions League me skuadrën serbe të Yllit Kuq.

Pasi e shpalli kampion në një sezon ku të gjithë nuk prisnin shumë nga Tirana, trajneri Egbo tashmë synon të bëjë mrekullinë.

Se sa larg do të shkojë kjo Tiranë e tij pritet se çfarë vlerash do të tregoi përballë ekipit serb.