Category: Aktualitet

Roland Bejko do të garojë për Bashkinë e Tiranës

Kryesia e PD-së e Enkelejd Alibeajt në përfundim të mbledhjen që zhvilloi ka vendosur që Roland Bejko të jetë kandidat për Bashkinë Tiranë në zgjedhjet e 14 majit. Ditën e nesërme, në mesnatë, është afati i fundit për...

Si e ka emrin një kryeministër që…?

– Si e ka emrin ai kryeministër që ka shkuar për dy ditë në kryeqytetin e Greqisë për të hapur atje një ekspozitë me pikturat e poçet e tij? – Si e ka emrin kryeministri i vendit më të varfër në Evropë? – Si...

Spartak Ngjela: “Koha nuk pret më”

Marrëveshja e nisur në Shkup midis Kosovës dhe Serbisë ka ngritur tensionin në Moskë. Por edhe në Tiranë, te korrupsioni i lartë shtetëror i ish ministrave e kryeministrave gjithashtu. Vuçiç nuk ka rrugë tjetër. Këtë herë nuk...

Loading

Aktualitet

Horoskopi