Vendimet e arbitrazhit, miliona euro për t’u paguar, presion mbi buxhetin gjatë 2021

Vendimet e arbitrazhit, miliona euro për t’u paguar, presion mbi buxhetin gjatë 2021

Vendimet e arbitrazhit ndërkombëtar, që janë shtuar së shumti vitet e fundit, janë shndërruar në një barrë të madhe për buxhetin e shtetit, që ka […]

Rriten rastet e reja me Covid, asnjë humbje jete

Rriten rastet e reja me Covid, asnjë humbje jete

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 3628 testime dhe janë zbuluar 31 raste të reja me Covid-19, një rritje […]

I shumëkërkuari i arratiset 8 policëve në Tiranë, efektivët i rrethojnë makinën: Hape derën o b.q! (Policia ia nxjerr inatin gazetarit)

I shumëkërkuari i arratiset 8 policëve në Tiranë, efektivët i rrethojnë makinën: Hape derën o b.q! (Policia ia nxjerr inatin gazetarit)

Aksioni i Forcave Speciale të RENEA-s ka dështuar për kapjen e një personi të shumëkërkuar në zonën e “Vorrit të Bomit” në Tiranë. Siç duket […]

Vendimi për Fatmir Mediun/ Nëna e 7-vjeçarit që humbi jetën në Gërdec: Gjykatësi është kërcënuar, vendimi i GJKKO i turpshëm!

Vendimi për Fatmir Mediun/ Nëna e 7-vjeçarit që humbi jetën në Gërdec: Gjykatësi është kërcënuar, vendimi i GJKKO i turpshëm!

Kur kanë kaluar 13 vite nga shpërthimi në Gërdec, Zamira Durda nuk e ka marrë ende përgjigjen pse djali i saj i vogël, vetëm 7-vjeç […]

Raporti i OSBE për zgjedhjet, Basha: Vula e turpit, 25 Prilli masakër elektorale

Raporti i OSBE për zgjedhjet, Basha: Vula e turpit, 25 Prilli masakër elektorale

Raportin e OSBE/ODIHR për zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se është vula e turpit dhe ky raport evidenton […]

Dorëhiqen nga funksionet 13 anëtarë të PD Korçë: Po kthehet në parti klienteliste

Dorëhiqen nga funksionet 13 anëtarë të PD Korçë: Po kthehet në parti klienteliste

Humbja në zgjedhjet e 25 Prillit vijon të japë efektet e saj brenda Partisë Demokratike. Të pakënaqur me mënyrën sesi Lulzim Basha po drejton këtë […]

Gjykata rrëzon SPAK, nuk ka rihetim për Fatmir Mediun

Gjykata rrëzon SPAK, nuk ka rihetim për Fatmir Mediun

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka rrëzuar kërkesën e Prokurorisë së Posaçme për revokimin e vendimit të […]

Tenderi abuziv me uniformat e policisë, Edlira Naqellari do të dalë në 30 korrik para apelit të GJKKO

Tenderi abuziv me uniformat e policisë, Edlira Naqellari do të dalë në 30 korrik para apelit të GJKKO

Edlira Naqellari dhe tetë te hetuarit e tjerë për tenderin abuziv, me uniformat e Policisë së Shtetit do të dalin para Gjykatës së Posaçme të […]

Raporti i DASH për 2021: Korrupsion i lartë, PPP-të janë shqetësim i vazhdueshëm, si po pengohen investitorët amerikanë

Raporti i DASH për 2021: Korrupsion i lartë, PPP-të janë shqetësim i vazhdueshëm, si po pengohen investitorët amerikanë

Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH) për klimën e biznesit 2021, i publikuar së fundi, shprehet sërish me nota të larta kritike për klimën […]

Dosja 339/ Lirohet nga qelia Astrit Avdylaj dhe 3 anëtarë të tjerë të grupit

Dosja 339/ Lirohet nga qelia Astrit Avdylaj dhe 3 anëtarë të tjerë të grupit

Report Tv njofton se është liruar nga qelian Astrit Avdylaj së bashku me anëtarët e tjerë të grupit. Shkak është bërë kalimi i afateve të […]

Aktualitet

Horoskopi