Do ketë emra nga Shqipëria? SHBA do njoftojë sanksione ndaj të korruptuarve në Ballkan që javën e ardhshme në Samitin me 110 vendet aleate

Do ketë emra nga Shqipëria? SHBA do njoftojë sanksione ndaj të korruptuarve në Ballkan që javën e ardhshme në Samitin me 110 vendet aleate

Departamenti amerikan i Thesarit do të vendosë një sërë sanksionesh javën e ardhshme, në të njëjtën kohë kur do të mbahet edhe Samiti i SHBA-së […]

Ishte njeriu më besnik i mbretit Zog, por nuk u arratis me të. Fundi fatkeq i Osman Gazepit, dy vajza partizane, një djalë dëshmor, vdiq i pastrehë dhe në vetmi

Ishte njeriu më besnik i mbretit Zog, por nuk u arratis me të. Fundi fatkeq i Osman Gazepit, dy vajza partizane, një djalë dëshmor, vdiq i pastrehë dhe në vetmi

Nga Auron Tare Leskovik Rrënojat në foto janë pjesë e shtëpisë së dikurshme të një personazhi tejet interesant të kohës së Mbretërisë Shqiptare. Adjutanti personal […]

Bie numri i vdekjeve dhe infektimeve nga COVID-19 në Shqipëri

Bie numri i vdekjeve dhe infektimeve nga COVID-19 në Shqipëri

Bie numri i viktimave dhe të infektuarve me Covid-19 në vendin tonë. Në 24 orët e fundit, është shënuar vetëm një i vdekur. Viktima është […]

Berisha: Blinken i keqinformuar nga Soros, lëvizja ime nuk është anti-amerikane

Berisha: Blinken i keqinformuar nga Soros, lëvizja ime nuk është anti-amerikane

Në “Foltoren” të mbajtur online të ish-kryeministrit Sali Berisha me shqiptarët në SHBA pati edhe një moment interesant. Për herë të parë në një nga […]

Pak ditë para Kuvendit të thërritur nga Berisha, Escobar vjen në Tiranë

Pak ditë para Kuvendit të thërritur nga Berisha, Escobar vjen në Tiranë

I dërguari i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar do të jetë në Tiranë më 9 dhjetor, vetëm pak ditë para Kuvendit të PD të […]

Bardhi: Kartat me simbolet e PD që po shpërndahen për kuvendin e 11 dhjetorit janë false

Bardhi: Kartat me simbolet e PD që po shpërndahen për kuvendin e 11 dhjetorit janë false

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i ka cilësuar të falsifikuara kartat me simbolet e Partisë Demokratike të shpërndara për Kuvendin e 11 […]

Vrasja për 20 mijë euro? Ujka u vra sapo bleu 1 paketë. Autori e qëlloi me pistoletën e futur brenda në qese

Vrasja për 20 mijë euro? Ujka u vra sapo bleu 1 paketë. Autori e qëlloi me pistoletën e futur brenda në qese

Autori i cili qëlloi për vdekje mbi ish-deputetin Pashko Ujka e ka mbajtur pistoletën në një qese ndaj dhe nuk u gjetën gëzhoja në vendin […]

“Dështon” zëvendësimi me shtetas nga Bangladeshi

“Dështon” zëvendësimi me shtetas nga Bangladeshi

Tregu shqiptar i punës nuk po rezulton aq atraktiv siç mendohej në fillim para pandemisë, kur nisi tendenca e kontraktimit të punonjësve nga Afrika, sipas […]

Shqiptarët sipas një juristi italian, njihni Fabion, avokati që ndaloi ekstradimin në Serbi të Ballistit

Shqiptarët sipas një juristi italian, njihni Fabion, avokati që ndaloi ekstradimin në Serbi të Ballistit

Nga Entela Resuli Avokatin italian Fabio Schino do e njihnin vetëm klientët e tij, nëse nuk do të kishte mbrojtur çështjen gjyqësore të Ismail Morinës […]

Inteligjenca turke shmang atentatin me eksploziv ndaj Erdogan

Inteligjenca turke shmang atentatin me eksploziv ndaj Erdogan

Inteligjenca turke njofton se ka mundur të shmangë një atentat me lëndë shpërthyese ndaj presidentit të vendit Recep Tayyip Erdogan. Sipas mediave lokale, policia turke […]

Aktualitet

Horoskopi