Category: Fokus

Lionel Mesi së shpejti në Tiranë

Portreti gjigand i Lionel Mesit tashmë do të jetë pjesë e një prej fasadave të pallateve në kryeqytet. Muralja e Mesit po realizohet nga artisti argjentinas me famë botërore Maximiliano Bagnasco në një nga fasadat e godinave të...

Tymi në Rinas…

Tymi i një gjeneratori ka krijuar keqraportime sot në aeroportin ndërkombëtar ‘Nënë Tereza’ në Rinas. Në disa video dhe foto online shihej tym në pistën e aeroportit pranë një avioni, por nuk kishte pamje të qarta. Fillimisht u...

Kujtim Gjuzi thërritet në SPAK

Kujtim Gjuzi, ish deputet dhe kreu i Partisë Konservatore është paraqitur në SPAK paraditen e sotme për t’u marrë në pyetje. Në një prononcim për mediat, pasi doli nga Prokuroria e Posaçme, Gjuzi refuzoi të tregonte se për çfarë...

Kullë-babëzia e Edi Ramës zbarkon në Vlorë

Stadiumi i ri i Flamurtarit do të jetë me 4 kulla! Pas Korçës dhe Durrësit, sot është zgjedhur edhe projekti i stadiumit të ri të Vlorës. Për stadiumin e Vlorës garuan në finale 3 studio të arkitekturës (“FUKSAS” (Itali),...

Hetim për korrupsion edhe në BE

Komisioni Europian ka dalë së fundmi me disa propozime të reja për harmonizimin e rregullave antikorrupsion brenda bllokut. “Korrupsioni është si një kancer, ai po vret demokracinë tonë, besimin e njerëzve në institucionet...

Motori në Kakarriq nuk u përket autorëve të vrasjes

Motori i gjetur rreth 300 metra larg banesës së Edmond Haxhisë në fshatin Kakarriq të Lezhës dyshohet se nuk u përket autorëve të vrasjes së biznesmenit Ardian Nikulaj. Mjeti u gjet në lumin Drin më 27 prill dhe po ekzaminohet...

Shfaqet pas dy vjetësh miliarderi Jack Ma

Bashkëthemeluesi i “Alibaba”, miliarderi Jack Ma raportohet se, pas zhdukjes misterioze prej vitit 2020, është shfaqur si mësues në Japoni. Në rolin e tij të ri, Ma pritet të kryejë kërkime mbi bujqësinë e qëndrueshme dhe...

Të flasim shqip

Në vend të fjalës së huazuar të përdorim fjalën tonë të bukur shqipe.

Policia e Shkodrës nis operacionin “Alpe të pastra”,

Policia e Shkodrës ka nisur operacionin masiv i koduar “Alpe të pastra”, për kontrollin e territorit malor. Operacioni do të zhvillohet nga strukturat operacionale të DVP Shkodër, Komisariati i Policisë Malësi e Madhe dhe...

Loading

Aktualitet

Horoskopi