Category: Sport

Lionel Mesi së shpejti në Tiranë

Portreti gjigand i Lionel Mesit tashmë do të jetë pjesë e një prej fasadave të pallateve në kryeqytet. Muralja e Mesit po realizohet nga artisti argjentinas me famë botërore Maximiliano Bagnasco në një nga fasadat e godinave të...

Futboll – Shtyhet festa e Napolit

Barazimi 1-1 mes Napolit dhe Salernitanas mbrëmë në stadiumin që, që prej 2020-s mban emrin “Diego Armando Maradona”, ishte i papritur… Ishte B. Dia, sulmuesi i Salernitanës, ish elektricist që...

Shahisti Garry Kasparov mbush sot 60 vjeç

Sot, më 13 prill 1923, shahisti i famshëm Garry Kasparov mbush plot 60 vjeç. Garry Kasparov, është 13 herë Kampion i Botës sipas FIDE-s (1985-1993) I lindur në Baku, si Garik Kimovich Weinstein, nga një baba hebre (Kim...

FERENC PUSKAS (1 PRILL 1927– 17 nëntor 2006)

_____ Homazh për FERENC PUSKAS (1 PRILL 1927– 17 nëntor 2006) në përvjetorin e 96 të lindjes _____ Futbollisti më i madh hungarez i të gjitha kohërave dhe një nga më të mëdhenjtë e historisë së futbollit botëror… E kam...

Si sot 30 vjet më parë…, më 28 mars 1993

30 vjet më parë, më 28 mars 1993 luhej ndeshja e futbollit Brescia-Roma dhe, me avantazhin 0-2 të miqve, trajneri Vujadin Boškov ja bën me shenjë 16 vjeçarit: “Francesco bëhu gati, është radha jote për të hyrë në...

LINEKER vs BBC

“Futbolli është një lojë e thjeshtë, ku 22 burra vrapojnë mbas topit për 90 minuta… Në...

Loading

Aktualitet

Horoskopi