Publikohen imazhet e rrëzimit të avionit në Moskë ku dyshohet se ka vdekur lideri i “Wagner”, Yevgeny Prigozhin dhe 9 persona të tjerë.

Në pamjet e filmuara nga një banor, avioni dallohet teksa rrëzohet duke lëshuar flakë. Dyshohet se avioni është goditur nga sistemi raketor tokë-ajër, por kjo mbetet ende e pakonfirmuar.