Moldavia ka dëbuar 45 punonjës të ambasadës ruse, mes të cilëve 22 diplomatë dhe 23 staf administrativ. Moska ka afat deri më 15 gusht për të përmbushur vendimin e Moldavisë.

Zëdhënësja ruse e mbrojtjes Maria Zakharova e cilësoi si të ‘pabazë’ arsyen e vendimit, ndërsa paralajmëroi nuk do të mbetet pa përgjigje nga Kremlini – shkruan Sky News.