Torino – Juventusi priti një tjetër barazim në Serie A në një takim argëtues me Atalantën i cili përfundoi 1-1 në Torino ditën e sotme (e mërkurën).

Një goditje mahnitëse nga Federico Chiesa i vendosi kampionët italianë përpara në pjesën e parë, por përpjekja e fuqishme e Remo Freuler u rrëzua nga traversa dhe u dha vizitorëve një pikë të merituar pas pushimit.

Ronaldo hodhi poshtë një shans të artë për t’i rikthyer nikoqirët përpara disa minutash më vonë, por goditja e tij e butë u mbajt nga Pierluigi Gollini.

Aktualisht bardhezinjtë janë në vendin e tretë me 24 pikë, gjashtë përpara Atalantës në të tetën, dhe megjithëse mbeten të pamposhtur këtë sezon, ata kanë barazuar gjysmën e 12 ndeshjeve të tyre në kampionat.

Alvaro Morata kishte një mundësi të artë për t’i dhënë Juventusit një epërsi të hershme në Torino, por përpjekja e tij për të çuar topin në një rrjetë nuk u realizua.

Le të kujtojmë se për Chiesa ishte një gol i parë në një fanellë të Juventusit në Serie A për Chiesa, e cila u bashkua nga Fiorentina në sezonin e jashtëm. 23-vjeçari shënoi kundër Dinamo Kyiv në Ligën e Kampionëve këtë muaj.