Regjisori dhe aktivisti dokumentar amerikan Michael Moore vlerësoi se Presidenti aktual Donald Trump, është në rrugën për të përsëritur fitoren e tij në zgjedhjet presidenciale 2016.

Moore ishte një nga të paktët që parashikoi fitoren e Trump ndaj kandidates demokrate Hillary Clinton katër vjet më parë, raporton Guardian.

“A jeni gati që Trump të fitojë? A jeni mendërisht i gatshëm që Trump t’ju paraprij përsëri? A është ngushëllimi juaj siguria që Trump nuk mund të fitojë?”, shkroi ai në Facebook.

“Duhet të heqim qafe Trump. Për 67 ditët e ardhshme, ne duhet të zgjohemi çdo ditë dhe të sigurohemi që secili prej nesh të gjejë 100 njerëz për të votuar. Të veprojmë tani,” shkroi Moore.