Dashi

Dita do të fillojë shumë mirë. Hëna në një aspekt të mirë mbi të gjitha do të lehtësojë kontaktet dhe intuitat. Nëse keni një ide interesante për të propozuar, mos rrini bosh. Mund ta propozoni dhe diskutoni me dikë që do t’ju ndihmojë vitin e ardhshëm. Ju gradualisht po ngjisni shpatin. Tani për tani ju thjesht duhet të zgjidhni disa probleme financiare.

Demi

Tani për tani disa të lindur në shenjën e Demit po kultivojnë një projekt të rëndësishëm që mund të realizohet vitin e ardhshëm, me kusht që të ketë paratë e nevojshme. Nuk është koha për të shpenzuar më shumë para sesa keni dhe as për të marrë një kredi. Ata që janë në kërkim të dashurisë mund të përqendrohen në Janar, një muaj veçanërisht premtues. Mbani mend, megjithatë, se nuk jeni tipi për flirtime dhe aventura jo serioze. Ju duhet një marrëdhënie e qëndrueshme, një pikë referimi e vërtetë. Zgjidhni me kujdes!

Binjakët

Një e diel me ngjarje ju pret. Nuk mund të ishte ndryshe, sepse do të keni Hënën në shenjën tuaj. Ju do të jeni veçanërisht të pasur me ide, njohuri, kreativitet. Bëhuni gati për një 2021 që do t’ju ndihmojë të riktheheni në lojë.

Gaforrja

Do të duhet të përpiqeni të fitoni më shumë besim, për të filluar t’i shikoni gjërat në një mënyrë pozitive. Çfarë kohe më të mirë ka se sa kjo, që të jeni të lirë nga planetët kundërshtarë? Ata që gjatë muajve të fundit kanë gënjyer, ose nuk kanë dashur të pranojnë një ndryshim, tani e tutje do të duhet të kenë një qëndrim të ri, sepse duke qëndruar në vend ata dëmtojnë vetëm veten e tyre!

Luani

Më në fund do të duket se do të ndjeheni pak më mirë. Ju do të zgjoheni me një dëshirë të madhe për t’u rikthyer në lojë. Sigurisht, do t’ju duhet të përplaseni me realitetin ekonomik dhe të punës që po ecën shumë ngadalë. Edhe ata me të ardhura të mira përfundojnë duke shpenzuar shumë para. Ata që kërkojnë një punë do të jenë në gjendje të llogarisin yjet e vitit 2021: mbase puna e një jete nuk do të vijë, por diçka e vlefshme po!

Virgjëresha

Këtë të diel duhet të përpiqeni të relaksoheni pak. Qëndroni larg nga kush mund të ju rëndojë këtë të diel! Ju nuk keni shumë energji tani, prandaj mos e humbni duke u përpjekur të bëni diçka të qartë ose duke u përpjekur të trajtoni një situatë ose marrëdhënie veçanërisht të rëndë.

Peshorja

Do të jetë një ditë shumë interesante. Ju do të jeni në gjendje të keni një pamje të vogël të vitit 2021, sepse do të përjetoni një të diel paqësore, krijuese. Vitin tjetër një person si ju, i aftë ta kthejë botën përmbys duke u nisur nga një ide e vetme, do të ketë mundësi të shkëlqyera. Bëhuni gati, sepse edhe dashuria mund të rikthehet.

Akrepi

Do të jeni në gjendje të lini pas një Krishtlindje të jetuar në një mënyrë pak më të rënë për shijet tuaja dhe të shijoni më shumë qetësinë. Marrëdhëniet që po shfaqen këto ditë mund të bëhen të rëndësishme. Në frontin ekonomik do të keni ende pak dhimbje koke, mbase nuk i keni marrë paratë që ju detyrohet dikush. Sidoqoftë, për orët në vijim, angazhohuni që të eleminoni problemet praktike dhe të relaksoheni!

Shigjetari

Do të duhet të bëni shumë kujdes. Hëna në opozitë mund të shkaktojë vonesa ose ngadalësime në punë, projekte që nuk fillojnë ose ndonjë konflikt. Do të jetë një ditë disi e komplikuar që do të përfundojë me stres të madh. Bëni kujdes!

Bricjapi

Tani ndiheni veçanërisht të fortë dhe të vendosur. Keni shumë qartësi në lidhje me një situatë të caktuar që dëshironi ta materializoni vitin e ardhshëm. Në dashuri do të ketë shumë Bricjapë që do të dashurohen. Ata që tashmë kanë dashuri, megjithatë, mund të vendosin të bëjnë një hap të rëndësishëm nga mesi i shkurtit. Në punë, situata është e ndryshme. Nuk ka patur mungesë të lajmeve, por fakti që dëshironi gjithmonë të bëni gjithçka vetëm, mund t’i ketë komplikuar gjërat disi. Nëse keni tendencë të jepni shumë, tepër madje, atëherë rrezikoni të injoroheni. Mundohuni ta bëni veten tuaj të vlerësohet shumë.

Ujori

Do të keni një ditë shumë intriguese. Hëna në një aspekt të shkëlqyer, Jupiteri dhe Saturni në shenjën tuaj do t’ju lejojnë të filloni të eksploroni horizonte të reja. Ka ardhur koha të hidheni në situata të reja, të krijoni mundësi të reja, të përfshiheni si në dashuri ashtu edhe në punë.

Peshqit

Një e diel disi melankolike. Do të ketë nga ata që ndiejnë pak acarim, një tension të caktuar që do të duhet ta menaxhojnë më mirë. Ndoshta thjesht jeni zhytur në kujtimet tuaja ose do të duket sikur diçka nuk shkon me marrëdhënien, edhe pse nuk është kështu! Në orët e ardhshme, shmangni debatet dhe mos ngecni në të kaluarën!